155544
  ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
انتشار کتاب از سوی حوزه هنری گیلان
انتشار کتاب «فلور گیلان» از سوی حوزه هنری گیلان منتشر شد.
کتاب «فلور گیلان» نوشتۀ دکتر ولی‌الله مظفریان یکی از بزرگان گیاه‌شناسی کشور از سوی حوزه هنری گیلان و توسط انتشارات فرهنگ ایلیا منتشرشد.
   
محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: یکی از شگفتی‌های طبیعت، گیاهان هستند که نقش مهمی در تغذیه، توسعۀ صنعت و سالم‌سازی محیط‌زیست و جلوگیری از فرسایش خاک دارند. گیاهان به اندازۀ زمین برای زندگی انسان‌ها و جانوران مهم و حیاتی هستند به همین‌دلیل به‌عنوان ارزشمندترین ثروت‌ هر کشور محسوب می‌شوند. 
پرحلم افزود: استان گیلان به‌ دلیل اقلیم خاص و منحصر به ‌فرد، یکی از رویشگاه‌های مهم و متنوع گیاهی است. به‌گونه‌ای که حدود بیست درصد فلور کشور در این استان می‌روید و حدود دو هزار گونۀ گیاهی تاکنون در این استان شناسایی شده است. همین سرمایۀ طبیعی سبب ‌شده است تا ردپای این گیاهان در سبک زندگی مردم این دیار مشهود باشد. تا جایی که در تنوع غذایی، معماری، اقتصاد، صنعت، پزشکی و... نقشی پررنگ داشته و دارند. 
معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان اضافه کرد: شناسایی و معرفی این گیاهان که گونه‌هایی از آنها نیز در حال انقراض است، بی‌گمان در توسعۀ استان گیلان از دیدگاه‌های گوناگون حائز اهمیت است. کتاب «فلور گیلان» پژوهشی سترگ است که توسط دکتر ولی‌الله مظفریان یکی از بزرگان گیاه‌شناسی کشور به انجام رسیده است. 
شایان ذکر است : حوزه هنری گیلان همزمان با روز درختکاری این کتاب را به همۀ دوستداران این خطه سرسبز تقدیم می‌کند. 
علاقه مندان جهت خرید و تهیه این کتاب می توانند به خانه کتاب حوزه هنری گیلان واقع در رشت میدان دفاع مقدس ( لاکانی) – ابتدای خیابان حافظ  – نبش کوچه قلمستان 2 مراجعه ویا با شماره تلفن33265524 تماس حاصل نمایند.


©2019 HozehHonari. All Rights Reserved